NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Zabezpieczenia nowoczesnych budynków

2018-01-13 14:57:39

Stal w budownictwie jest przełomem. Ten materiał powoduje, że budowle były i będą mocniejsze, stabilniejsze, większe. Ogromna budowla w mojej ocenie jest niemałym wyzwaniem, jeśli mówimy o bezpieczeństwie. Mimo rozprzestrzeniania się ognia struktura powinna opierać się pożarowi niezmiennie do pełnej ewakuacji. Temperatury są dla stali faktorem wysoko destrukcyjnym. Fragmenty stalowe poddają się zmianie w wyniku działania ognia. Stąd dodatkowo ramy stalowe potrzebują trwałych izolacji przeciwpożarowych.

Istnieje niemało bardzo efektywnych rozwiązań asekuracji p.poż. nowoczesnych konstrukcji. Jednym z nich w mojej ocenie jest skorzystanie z powłok ogniochronnych, lub izolacje termiczne na składnikach zrealizowanych ze stali. Oferują one w szczególności mniejszy współczynnik przenikania ciepła. Takie izolacje mogą pęcznieć jak również wchłaniać aktywowane podczas pożaru ciepło. Funkcjonują one podobnie jak zwiększające swą wielkość osłony.

Innym wykończeniem są i będą powłoki natryskowe. Stosuje się je wprost na moduły stalowe. Daje się ją na formy stalowe wewnątrz gmachu. Przed ich ułożeniem należy odtłuścić całkowicie stal, bo zaniedbanie skutkuje dziurami. Bolączką w mojej ocenie jest jedynie niezbyt ładny wygląd. Musimy zatem zakupić drugi element, który będzie stanowił ładne wykończenie. To zaś oznacza ekstra obciążenie całej konstrukcji jak również koszty.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: