NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak ocieplić dach?

2017-04-11 15:54:56

Poddasze każdego budynku odgrywa istotną rolę dla każdego domu z kilku powodów. Przede wszystkim jest to przeważnie relatywnie duża płaszczyzna będąca często przechowalnią przedmiotów niepotrzebnych, lub także chociażby jako pewnego rodzaju rezerwuar do spożytkowania. Co ciekawe podstrysze jest mocno narażone na każdego modelu niedopatrzenia i mankamenty w ciągu budowy. Wskutek niewielkich nawet niedokładności można więc zetknąć się z takimi skutkami jak pleśń wilgoć czy finalnie pleśnienie drewnianych kawałków dachu. Zatem najlepsze ocieplenie podstrysza ma potężne znaczenie nie jedynie dla wyłącznie tej przestrzeni, jednak z uwagi na jego duże znaczenie dla całej budowli. Więc przeprowadzenie izolacji powierzchni dachu musi zostać wykonane przez fachowców.

Wybierając docieplenie podstrysza należałoby sfokusować się na surowiec, jakim będzie ona sporządzona. Wypada bowiem mieć na względzie, że będzie umieszczany w przestrzenie pomiędzy więźbą a poszyciem. Dlatego właśnie gibkość oraz porządność izolatora odgrywa ważną rolę w jego szczelności. Koniecznie trzeba tu powiedzieć że nawet niewielkie nieszczelności pomiędzy powierzchniami czy kolejnymi fragmentami poskutkują pojawianiem się tak zwanych mostów termicznych, które mogą być pochodzeniem ogromnych utrat energii cieplnej a przez to nieskuteczności izolacji termicznej.

Dobór stosownego materiału ma kolosalne znaczenia dla poprawnego ocieplenia podstrysza. Warto więc wybrać do izolacji swojego poddasza ocieplanie pianką poliuretanową. Jest to nadzwyczaj przyjemny i ekonomiczny surowiec służący do skutecznego ocieplania budynków. Ocieplanie pianką typu pur gwarantuje nie tylko wyeliminowanie kłopotu mostków termoizolacyjnych ale również niezwykle doskonałą izolację, jaka jest niemalże całkowita. Ponad to, właśnie dzięki swoim właściwościom jest to półprodukt, który „oddycha” i przez to nie wpływa na zatrzymywanie pod separowaną warstwą wilgoci.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: