NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak holować auto?

2016-08-19 16:00:36

Ewidentnie najistotniejsze jest, żeby podczas holowania auta zachować bezpieczeństwo, gdyż holowanie pojazdu bynajmniej nie jest jakimś łatwym i wygodnym manewrem. Należy zaufać zawodowcom, skoro stanie się tak, że nieopodal miasta Łodzi popsuje nam się auto oraz nie będzie mógł zadziałać, a mamy przy sobie telefon komórkowy z netem, to starczy wpisać w wyszukiwarkę frazę holowanie Łódź i poszukać doświadczonej pomocy. Gdyby jednak nie chcesz wzywać fachowej pomocy to w wybranych wypadkach jesteś w stanie pomóc sobie indywidualnie, jeżeli na przykład zabrakło Ci paliwa, a do stacji benzynowej jest niedaleko to oczywiście można pieszo pokonać tę odległość z kanistrem i zatankować oleju napędowego, czy benzyny, by następnie własnymi rękami zalać pojazd, choć powinno się mieć na uwadze, iż potrzebujemy mieć do zrobienia tego odpowiedni ekwipunek - chociażby lejek, w wypadku jego braku niestety nie uda nam się bezpieczne przelanie cieczy do auta.

Podczas holowania również nadzwyczaj ważny jest właściwy ekwipunek. Zapewne każde auto musi być wyposażony w instrumenty niezbędne do holowania, samochód holujący musi mieć z tyłu hak zaś pojazd holowany potrzebuje posiadać z przodu miejsce do zamontowania liny Założenie takiego haka w nie przewidziane do holowania pola może poskutkować w najlepszym przypadku uszkodzeniem samochodu zaś w najgorszym katastrofą, dlatego jeśli tylko nie posiadamy właściwego zaopatrzenia lepiej będzie gdy zdecydujemy się na telefon po pomoc. Do holowania jakiegoś pojazdu także potrzebna bywa dobra, mocna linka, zdecydowanie musi być sprężysta ażeby przy przesadnej dynamice hak holowniczy się nie rozerwał.

Ostatnim nadzwyczaj kluczowym atrybutem dobrego i jeszcze pewnego holowania jest bezsprzecznie prowadzący, który to samochód ma holować. Wpada zaznaczyć, że droga w czasie prowadzenia nie jest łatwa. Należy jechać niezwykle powoli, nie wolno gwałtownie hamować by nie zaliczyć kraksy, ponieważ autko, które jest holowane ma zazwyczaj pewne spowolnienie w wykonywaniu hamowania. Również zakręty na drodze powinno się brać dość szeroko i bardzo delikatnie, zbliżone jest to wtedy do jazdy autem towarowym z naczepą.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: