NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jaki sposób na ocieplenie domu wybrać?

2016-08-18 13:59:37

Należyte docieplenie budynku mieszkalnego jest konieczne ze względu na parę czynników. Po 1, pozwala ono uzyskać obniżkę kosztów poniesionych na ogrzewanie, Warto wiedzieć, iż tylko niewielka część temperatury wygenerowanej przez ogrzewanie ulatnia się poprzez otwory okienne budynku. Więcej niż połowa ciepła wydostaje się   przez dach a także podstawę, czyli fundamenty, więc uszczelnienie takowych składników jest wyjątkowo zalecane. Schematycznie do owego celu stosuje się styropian czy powszechnie używaną wełnę z włókien mineralnych. Są to surowce o wartościach izolujących, jednakowoż mające zasadnicze słabości. Nie zapewniają one perfekcyjnej efektywności, a sprawność do zatrzymywania ciepła maleje na przestrzeni lat.

By oszczędzić sobie różnorodnych problemów typowe wyroby zmienia się skuteczniejsza technologią, jaką jest pianka PUR. Zrobienie owego rodzaju ocieplenia polega na niesamowicie dokładnym nałożeniu pokrywy pianki z poliuretanu na daną ścianę, w rezultacie czego powstaje szczelna, nieprzepuszczająca wilgotności pokrywa.

Zachowana jest natomiast obowiązująca rotacja gazów, toteż odizolowane powierzchnie mogą „oddychać”, co jest bezwarunkowe dla utrzymania budynku w nienagannym bycie. Użycie izolacji wspiera ograniczenie wydatków ogrzewania, bowiem uciekanie ciepła z budynku zostaje zredukowane do wartości minimalnych. Sama pianka pur nie traci swoich cech przez naprawdę wiele lat, dzięki czemu efektywność pokrywy nie ogranicza się.

Przedstawiane technologie posiadają również następne, praktyczne pozytywy. Nie ma potrzeby czasochłonnego wykonywania powłoki styropianu czy wełny mineralnej, a dokładny montaż powłoki i jej wykończenie to mechanizm szybki i również spokojny dla otoczenia. Ze względu na wyższość nad powszechnymi technikami w dziedzinie wytrzymałości i skuteczności, pianka pozwala w perspektywie kilku lat przyoszczędzić na kosztach opalania budynku mieszkalnego. Budynek jest szybko gotowy do eksploatacji, a jego mieszkańcy mogą cieszyć się satysfakcjonująca temperaturą czy pieniędzmi, jakie pozostały w skarbonce wyłożonej na ogrzewanie budynku.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: