NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

2016-08-18 11:30:11

Nawet samo położenie Krainy Kotliny Kłodzkiej czyni ją miejscem, które jest godnym rekomendacji dla bliższego zapoznania się przynajmniej z kilkoma atrakcjami zlokalizowanymi w tym zakątku Polski. Kotlina Kłodzka czy również Ziemia Kłodzka to niezwykle uroczo zlokalizowana kraina objęta wokół przez popularne Góry Stołowe, masyw Gór Złotych, Bystrzyckich, Bardzkich a także Masyw Śnieżnik. Jednym z wyjątkowych miasteczek tutaj Kłodzko, znajdujące się w centralnym punkcie omawianej krainy. Sięgająca aż 1000 lat wstecz geneza tego miasta wpływa na jego unikalny charakter i czar. W granicach miasta lokalizuje się kilka oryginalnych skarbów architektury, wśród których najsilniej kojarzonym z ta okolicą jest znana fortyfikacja - Twierdza Kłodzko. Nie licząc niej w granicach miasta sytuuje się kamienny most świętego Jana położony na rzece Młynówce. Na palach na moście postawiono piękne figury wotywne prezentujące postaci świętych oraz jeszcze Trójcę Świętą.

Pozostałe atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej to Rynek tego miasta oraz jeszcze kłodzki ratusz posiadający okazale ozdobioną elewację, która skupia pomieszane składniki paru różnorakich stylów architektury. Będzie to dokładnie rozpoznawalne zwłaszcza, kiedy przystaniemy z zachodniej części tego budynku. Wokół Magistratu wychwycimy zabytkowe, miejskie kamieniczki z XVII oraz osiemnastego w. Kawałek dalej umieszczony jest także cudowny Kościół Wniebowzięcia NMP, który wespół z zakonem i kościołem Franciszkanów są jednymi z pięknie prezentujących się zabytków architektonicznych architektury sakralnej. Interesującym miastem w Kotlinie Kłodzkiej jest także Bardo Śląskie, jakie posiada wyjątkowo wiele ciekawostek architektonicznych. Na chwilę obecną z Sanktuariów Maryjnych, w jakim znajduje się cudowna figurka Matki Boskiej. Cudowną figurę znajdziemy w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP. Figura reprezentuje styl romański, jest z XII wieku oraz całkowicie wyrzeźbiono ją z litego drewna i na chwilę obecną jest najprawdziwszym skarbem nie tylko niniejszej okolicy, jednak także całego regionu Dolnego Śląska.

Będąc w obszarze Kłodzkiej warto również odwiedzić słynne uzdrowisko Duszniki Zdrój Noclegi, które proponują każdemu turyście urlop w specyficznym, podgórskim klimacie. Poza wyśmienicie przygotowanymi kwaterami, to miasteczko proponuje niewątpliwie nieskończenie wiele niesłychanie dobrych atrakcji wakacyjnych, pośród których znajduje się m.in. renesansowo-barokowy kościół pw. świętych Piotra i Pawła, pochodzący z XVII z wyjątkową dekoracją fasad oraz jedyną amboną w kształcie wieloryba. Cała Kotlina Kłodzka to rejon, w którym odnajdziemy wiele interesujących miejsc.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: