NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Rekuperacja w starym domu

2016-08-16 18:21:35

Często wymagają one renowacji i drobnych napraw, co także wiąże się z kosztami. W starych domach często też pojawiają się przeciągi, które mogą obniżyć komfort mieszkania w nich. Zwykle w takich domach jest więc wentylacja grawitacyjna, a to przecież nie jest skuteczna hydroizolacja. To, że dom jest stary, wcale nie znaczy, że nie można go unowocześnić i sprawić by stał się bardziej energooszczędny. Wystarczy zastosować odpowiednie systemy i urządzenia, by dom był wygodniejszy. Doskonałą propozycją w takich przypadkach, będzie instalacja systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Instalacja takiego systemu nie jest skomplikowana ani trudna, szczególnie gdy zastosuje się odpowiednie elementy. Rekuperacja, bo tak się nazywa taka wentylacja, sprawdzi się w starym domu, bez żadnego problemu. Dzięki niej będzie on energooszczędny i ekologiczny, powietrze w domu będzie czyste, świeże i wolne od alergenów. To zaś z kolei docenią alergicy, którzy zwykle w starych domach, często cierpią z powodu różnych pleśni, grzybów i innych alergenów.

W starych domach często też pojawia się wilgoć, dlatego szczególnie w takich przypadkach przyda się zainstalować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Ona usunie z pomieszczeń wszystkie zanieczyszczenia, ale także właśnie pleśń i wilgoć, co sprawi, że dom będzie zdrowszy dla mieszkańców.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: