NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Awarie sprężarek klimatyzacji

2017-04-13 18:02:15

Wyróżniamy kilka wariantów łożyska. Podstawowym z nich są łożyska igiełkowe toczne Są to łożyska zawierające cienkie i długie elementy toczne. Dobra nośność to podstawowy atut tych łożysk. Następnym wariantem łożysk są tak zwane łożyska wzdłużne igiełkowe. Te łożyska występują praktycznie tylko w kompresorach tłokowych. Ostatnim wariantem łożysk są łożyska toczne kulkowe. Ten prosty model łożysk serwisowany jest szczególnie często. Występuje w sprzęgle elektromagnetycznym, każda hurtowania klimatyzacji ma go w swojej ofercie

Czołowym, najczęściej wyczuwalnym i ważnym zwiastunem uszkodzenia łożyska w sprężarce klimatyzacji jest grzechot, odczuwalnie silniejszy niż standardowa praca. Zakup i wymiana łożyska nie jest nadmiernie kosztowna i z pewnością uchroni nas przed wyższymi kosztami Nadwątlone łożyska potrafią doprowadzić do uszkodzenia całego kompresora klimatyzacji. Warto pamiętać o kilku regułach, które umożliwią  bezawaryjną pracę.

Podstawową koniecznością jest by zadbać o czystość. Wszelakie zanieczyszczenia, zakurzenia łożyska mogą wpływać na jego uszkodzenie. Należy też unikać zniszczenia mechanicznego, które przypuszczalnie może wystąpić przez zwykle przypadkowe uderzenie w kręgi. Umieszczanie łożysk winno być realizowane przy współpracy odpowiednio dobranych tulei, które pozwalają na równomierny rozkład naporu.

Przy zastosowaniu się do tych zasad, masz dużą szansę na sprawne wykorzystywanie klimatyzacji. Jeśli mimo tego usłyszysz stukanie lub hałas w łożysku, lepiej niezwłocznie je wymień i nie narażaj swojej kieszeni na zdecydowanie wyższe koszty typowe dla zniszczeń większych oraz bardziej cennych części, takich jak np. kompresor klimatyzacji. Zamiana łożyska nie będzie trudna, domowi majsterkowicze potrafią rozwiązać problem samodzielnie skoro tylko mają w domu odpowiednie narzędzia do ich wymiany.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: