NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Ocieplenie domów

2017-03-20 13:26:11

Obok normalnych tematów związanych z pełnowartościowym dociepleniem budynku , a więc podbiciem komfortu jego gospodarzy, profesjonalnie przeprowadzona izolacja posiada bez wątpienia uzasadnienie w totalnie różnym zakresie. Teraz wiemy już wyjątkowo dobrze, jak utraty temperatury działają na wzrost kosztów eksploatacji. Z takiego powodu również znaczącym czynnikiem poprawnie przeprowadzonej powłoki cieplnej jest nie tylko półprodukt, z którego została ona zrealizowana lecz jeszcze sposób w jakim została skonstruowana. Należy bowiem wiedzieć, iż błędnie zrobiona warstwa termoizolacyjna mogłaby czasem powodować istnienie' się tzw. „mostków termoizolacyjnych”. Jest to sytuacja, w której pomiędzy taflami powłoki izolacyjnej pojawiają się dziury, przez które uchodzi ciepłe powietrze. Jeszcze, lichej jakości produkty mogą podlegać mechanizmom w nurcie, których będą się pomniejszać i tym samym kreować miejsca na występowanie mostków.

Obok najprostszej odmiany termoizolacji domów czyli styropianowych tafli występuje możliwość wykorzystania do izolacji poliuretanowych pianek. Dzięki tej strategii osiągalne jest uzyskanie do 100% szczelności, w ten sposób wyeliminowany jest największy problem wytwarzania się mostków cieplnych. Co istotne pianki poliuretanowe sporządzając jednorodną powłokę jest jednocześnie odpowiednia do przepuszczania szkodliwej wilgoci. Śmiało możemy zakomunikować, iż jest to termoizolacja termiczna, która to oddycha. To dzięki temu możliwe jest pełne pokrycie domu i równocześnie nie stworzenie wewnątrz warunków zbliżonych do sauny, czy termosu.
Ocieplenia pianką poliuretanową obejmuje również kolejne dogodności. Produkt ten przewyższa inne formy izolowania domów tym, że nie przewiewa go wiatr. Co jeszcze bardziej reguluje utraty ciepła. Dodatkowo powinno się mieć na względzie to że izolacja natryskowa wyraźnie obniża czas prac budowlanych czy też zastosowania powłoki.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: