NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Wilgoć w starym domu

2016-10-25 12:46:13

Bardzo często potrzebują one restauracji i niewielkich napraw, co także łączy się z kosztami. Właśnie w starych domach nierzadko również robią się ciągi, które to mogą zmniejszyć komfort życia w nich. Przeważnie w takich budowlach jest wentylacja grawitacyjna, a to jest przecież nie jest funkcjonalna hydroizolacja. To, że dom jest już stary, absolutnie nie stanowi, tego, iż nie ma możliwości go ulepszyć i sprawić ażeby stał się energooszczędny Wystarczy tylko nabyć profesjonalne układy i sprzęty, by leciwy budynek zrobił się korzystniejszy. Świetną opcją w takich okolicznościach, będzie wmontowanie systemu wentylowania mechanicznego z systemem odzyskiwania ciepła.

Instalacja tego schematu nie jest skomplikowana ani uciążliwa, szczególnie jeżeli zaimplementuje się przydatne składniki. Rekuperacja, bo tak fachowo określa się tę wentylację doskonale sprawdzi się w starszego typu budynku, i nie sprawi najmniejszego kłopotu. Dzięki tej wentylacji z pewnością okaże się ekologiczny i energooszczędny powietrze w środku budynku będzie świeże, czyste oraz wolne od szkodliwych alergenów. Z tego ucieszą się zwłaszcza alergicy, jacy przeważnie w starszych budowlach cierpią z powodu występowania przeróżnych grzybów, pleśni czy innych czynników dla nich szkodliwych. Gdy już jednak dopadnie cię zraza w postaci grzyba w bardziej lub mniej spodziewanym miejscu, działaj bez zwłoki. Wystarczy wpisać w Google jak usunąć grzyba ze ściany i wybrać z pośród wielu ofert firm oraz preparatów dedykowanych temu zagadnieniu.

W starszych budynkach często także kumuluje się wilgotność, zatem zwłaszcza właśnie w tychże konstrukcjach korzystnie będzie zainstalować specjalną wentylację z odzyskiem ciepła. Owa wentylacja usunie z pomieszczeń w domu absolutnie wszystkie zanieczyszczenia, lecz także właśnie grzyby i zawilgocenie co sprawi, iż dom stanie się w końcu zdrowszy dla ludzi.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: