NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Czym jest echo mięśnia sercowego i kiedy należy je przeprowadzić?

2016-10-21 08:51:58

 Sama nazwa wskazuje, że echokardiografia jest jest badaniem na podstawie fal dźwiękowych. Fale te, „wyprowadzone” przez głowicę echokardiografu odbijają się od tkanek sercowych, powodując jednocześnie precyzyjny obraz serca. Jest to wyjątkowo korzystna oraz również całościowo bezbolesna technika wykonywania badania serca, jaką mamy możliwość stwierdzić przeróżne schorzenia: - nieprawidłowości w budowie serce
- przemiany przepływu krwi,
- schorzenia zastawek,
- nieprawidłowości w pracy komór i przedsionków, - zauważalne przemiany czy też kołatanie serca.

Echo serca
cena to badanie jakie realizuje się ze względu albo również kiedy są podejrzenia co do złej czynności serca. Echo serca robi się jeszcze w czasie, jeśli serce traci moc wydolnościową oraz częstokroć po zawale, przy defektach i dodatkowo chorobach sercowych lub w przypadku wykrycia zmian nowotworowych, i również wtedy, gdy serce pracuje nieprawidłowo.

Przygotowanie do badania mięśnia serca.
Echokardiografia jest całkowicie bezinwazyjna oraz dodatkowo bezbolesne. Mamy możliwość do tego badania przystąpić właściwie w dowolnym momencie. Specjalista poprosi o zdjęcie górnej połowy ubrania. Badanie polega na prowadzeniu głowicy urządzenia pomiędzy żebrami, w sąsiedztwie serca, by w ten sposób aby poznać budowę tego narządu.

FAQ echo serca
Czy panie w ciąży mogą podchodzić do badania echa serca?
Mogą mieć wykonywane echo serca. Nie istnieją żadne przeciwwskazania do prowadzenia badania echokariodgrafem wśród kobiet w ciąży.

Z jaką częstotliwością należy poddawać badaniu takie badanie?
Podporządkowane jest to od przeróżnych rzeczy. Ludzie, którzy przechodzili schorzenia sercowe, bądź występują u nich kłopoty z prawidłową pracą serca, muszą kontrolować pracę serca cyklicznie. Pozostali, wtedy kiedy wystąpią konkretne symptomy.

Czy echo serca może być ryzykowne?
Nie może. To badanie polega na kierowaniu ultradźwięków na klatkę piersiową. Więc jest to badanie absolutnie bezinwazyjne i bezbolesne. Dotychczas nie wykazano, aby ultradźwięki miały negatywny wpływ na nasze ciało.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: