NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jesienne zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej

2016-10-21 08:32:48

Spora liczebność zwiedzających na terenie Kotliny Kłodzkiej jest związana ewidentnie z wieloma atrakcjami znajdującymi się w tych okolicach oraz w jej bezpośredniej strefie. O oryginalnych ciekawostkach całej Kotliny Kłodzkiej da się by mówić doprawdy niezwykle wiele. Chcąc wymienić te najbardziej atrakcyjne tę opowieść należy rozpocząć naturalnie od oryginalnego punktu którym jest niesamowita Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju.

Kaplica Czaszek w Kudowie Zdroju zlokalizowana w dzielnicy o nazwie Czermna jest wyjątkowym takiego gatunku miejscem w całej Polsce i jednym z 3, jakie możemy spotkać na obszarze całej Europy. Dla wycieczkowiczów przypatrujących się tej zwyczajnej budowli z zewnątrz może nie wydawać się czymś niezwykłym, tymczasem w środku stanowi niepowtarzalny portret naszego niedługiego życia. Kaplica Czaszek doskonale wizualizuje, to, że wszyscy spotkamy się w identycznym miejscu bez względu na płeć, wiek, religię, przynależność środowiskową lub nację. W środku kaplicy możemy odnaleźć ok. 3 tys. prawdziwych czaszek oraz innych elementów ludzkich pochodzących z blisko dwudziestu jeden tys. ciał leżących na tym terenie.

Rzecz jasna nie tylko Kudowa Zdrój gwarantuje przyciągające miejsca i ciekawostki, bowiem również pozostałe miasta leżące w Kotlinie Kłodzkiej mają do poznania masę niezwykłych miejsc i zabytków oraz noclegi Kotlina Kłodzka to dla ludzi ceniących sobie aktywny wypoczynek oraz wędrówki, fascynujące urokliwe krajobrazy. Z pewnością warto odwiedzić Duszniki Zdrój bo właśnie w tym właśnie miasteczku jest nadzwyczaj ciekawa oferta dla gości. Odwiedzenie Schroniska o nazwie "Pod Muflonem" stanie się pewnym z niesamowicie ważnych elementów wycieczki. Niezaprzeczalnie największym walorem tego uzdrowiska jest piękny Park Zdrojowy oraz Pijalnia Wód Zdrojowych. W parku znajduje się niezwykle uroczo prezentująca się Kolorowa Fontanna, z której cieknąca woda jest iluminowana barwnymi lampami, co nadaje jej lekko nadnaturalnego efektu wizualnego.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: