NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Sposób jesienny relaks

2016-09-23 16:07:25

Dla bardzo wielu ludzi koniec sezonu letniego oznacza długi czas oczekiwania na następne wczasy. Ma tu znaczenie również pogarszająca się pogoda. Myślenie o tym, ile czasu trzeba nam czekać do najbliższej wiosny, aż przyroda w końcu pobudzi się do życia, powoduje, że sami mamy ochotę zapaść w jakiś odpoczynek zimowy by obudzić się w okolicach marca. Jesienna chandra może pojawić się u każdego z nas ale jednak istnieją rozwiązania jak temu zapobiec. Po pierwsze warto skoncentrować na czymkolwiek naszą koncentrację w wolnych chwilach, może to być chociażby hobby, wyjścia z koleżankami, czy chociażby aktywność ruchowa, która to wydobywa pokłady zbawiennej energii. To idealny czas, aby zmobilizować się do robienia czegoś, na co nie starczało nigdy czasu, na przykład pójście na fitness na trampolinach ewentualnie jakiekolwiek inne zajęcia grupowe, naukę obcego języka, czy inny kurs. Będzie to wspaniałe zapełnienie sobie przychodzących dłuższych wieczorów.
Należałoby jeszcze wspominać o małych rozkoszach, nawet filiżanka pysznej kawy, wypita w ukochanym kubku, może mieś wpływ na lepszy nastrój. Jednakowo funkcjonują małe upominki, które to można sobie samemu robić np. świece o zapachu, jaki może budzić rozkoszne skojarzenia z wakacjami, bądź książka, pielęgnacyjny kosmetyk.

Należytym remedium zazwyczaj jest muzyka. Puszczanie sobie dynamicznych melodii sprawnie przepędza smętne myśli. Relaksująco oddziałuje też włączanie rekordów z szumami natury, które łączą się z sezonem letnim. A w trakcie relaksu podczas słuchaniu muzyki warto sięgnąć po gorzką czekoladę. Właśnie czekolada wzmaga poziom hormonów szczęścia, czyli endorfin zwiększa koncentrację, a zawarty w niej magnez zmniejsza stres. Skupiając się na drobnych przyjemnościach każdy z nas błyskawicznie zauważy, iż czas chandry jesiennej minie szybko, a kolejna wiosna zacznie przybliżać się do nas ogromnymi krokami.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: