NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Jak niezwykle ważne jest dobre ocieplenie domu?

2016-09-21 16:00:15

Przy nieodpowiednio ocieplonym domu, rzecz jest zbieżna, wprawdzie wyniki niedoboru dobrej izolacji termicznej mogą być poważne. Warstwa budynku mieszkalnego jest nie tylko gwarancją przyjemnej temperatury które zostanie wewnątrz budynku ale jeszcze powodem dużych oszczędności.

Brak docieplenia ścian domu ewentualnie też nieprawidłowe stworzenie termoizolacji będzie źródłem utraty energii cieplnej w granicach od 20 do około 35 %. Tym samym użyte i spalone paliwo, niezależnie czy byłby to gaz, czy węgiel w ponad 30% bywa użyte nieefektownie. Przez to porównywalny zakres kosztów jest zwyczajnie marnowany.

Przygotowanie powłoki cieplnej tylko ścian to wymierne wpływy. Typowe nakłady związane z dogrzewaniem mieszkania mogą spaść o 5 do dziesięciu punktów procentowych. Warto jednak mieć na uwadze, iż ma na to wpływ niezwykle wiele elementów od grubości ścian przez wariant surowca z jakiego postawiono fundamenty.

W celu stosownego zastosowania warstwy termoizolacyjnej budynku mieszkalnego nieodzowne uchronienie się błędów, które to mogłyby powodować powstawanie mostków cieplnych. Szczeliny między sferami czy też płytami ocieplenia mogą być źródłem poważnych strat ciepła oraz nakładów finansowych poniesionych na niedobrze wykonaną izolację.

Idealnym wyjściem, które to pozwoli zapobiegać robieniu się luk czy tez krzywizn w powłoce termoizolacyjnej jest ocieplenie domu pianką z poliuretanu. Daje ona całkowitą pewność ocieplenia. Ocieplanie tym materiałem jest nie tylko niebywale wygodne, lecz i zdrowe bowiem wypuszcza ona parę wodną, a ta nie kondensuje się wewnątrz domu.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: