NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Kiedy nie można holować auta?

2016-09-12 13:37:57


Ponad wszystko - uszkodzonego auta nie poleca się holować kiedy ma uszkodzone hamulce. Taki samochód nie jest odpowiednio kontrolowany, no i nie zatrzyma się dopóki w coś nie uderzy. Holowanie auta pozbawionego skutecznych hamulców w najlepszym przypadku zakończy się wgnieceniem karoserii, a najpewniej uszkodzeniem 2 pojazdów - tylnej części pojazdu przyciągającego, a ponad to jeszcze przedniego zderzaka samochodu holowanego, a w najgorszej sytuacji podczas gdy szybkość będzie zbyt duża może zakończyć się nawet poważnym wypadkiem. Przy wykluczającej holowanie wadzie odpowiednio poprosić o pomoc ekspertów, w przypadku gdy posiadamy ze sobą telefon komórkowy z dostępem do sieci wystarczy wpisać w pole wyszukiwarki określenie ‘laweta Łódź’ czy ‘lawet śląsk’ i wyszukać właściwą pomoc drogową, która to nam udzieli pomocy.
Również, gdy samochód ma trefny system kierowniczy, czyli koła nie działają prawidłowo Jesteśmy wtedy pozbawieni nad pojazdem, a nasze auto porusza się nieustannie w jedną stronę. Takiego auta zwyczajnie nie da się przeciągać.
Sporo osób boi się podpinać do holowania auto wyposażone w automatyczną skrzynią, jednakże wiele tego typu aut jest odpowiednio przygotowana do bycia holowanym. Jedyna rzecz, o jakiej należy pamiętać to uruchomienie biegu N, czyli neutralnego. Rzecz jasna niezwykle istotną sprawą jest oczywiście utrzymanie szybkości niższej niżeli 30 km\h, gdyż przy szybkości większej, moc nanoszona na koła może być aż tak ogromna, iż przekładnia tego nie wytrzyma i skrzynia ulegnie starciu.
Podczas holowania wpada mieć na względzie to, że trzeba posiadać właściwe do takich czynności wyposażenie czyli haki holownicze. Pojazd holowany musi mieć taki hak z przodu, a holujący na tyle. Montowanie liny holowniczej w dowolne inne, nieprzystosowane do tej czynności punkty może być tragiczne w skutkach - można zniszczyć nadwozie, lub doprowadzić do groźnego wypadku.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: